Kvalitné tapety pre skrášlenie Vášho domova

Ako tapetovať

Stena je pripravená, lepidlo a pracovné nástroje taktiež. Tak poďme na to! Ponúkame vám 5 krokov k dokonalému výsledku tapetovania!

1. Narezanie tapety:

Odmerajte výšku plochy, ktorú budete tapetovať /od podlahy až po hornú hranicu/ a vypočítajte, koľko tapetovaných pásov budete potrebovať. Odstrihnuté zvyšky majú byť o 5-10cm dlhšie ako výška tapetovania, aby sa prípadné nezrovnalosti mohli korigovať. Ak lepíte vzorované tapety, jednotlivé vzory musia lícovať.

2. Nanášanie lepidla a napúčanie:

Lepidlo naneste rovnomerne pomocou kefy alebo štetca na stred tapetového pásu v pozdĺžnom smere. Potom ho rozotrite smerom k okrajom tak, aby rovnomerne pokrylo celú zadnú stranu. Tapetový pás potom zložte (2/3 nahor, 1/3 nadol) a na 10-15 minút ho nechajte zmäknúť – napučať.

3. Vymeranie priestoru:

Pomocou olovnice je potrebné vyznačiť vodiacu čiaru s ohľadom na to, že v rohu začiatku tapetovania prehnete tapetu v šírke 2cm na plochu susednej steny, pretože po uzavretí kruhu sa na tejto stene ukončuje tapetovanie. Ak lepíme prekladaním, je vhodné začať tapetovať zo strany svetla /od okna/, aby svetlo nenarážalo do spojov a spoje nevytvárali tiene.

4. Lepenie:

Prvý tapetový pás nalepte na stenu na presne stanovené miesto, vyrovnajte vzniknuté nerovnosti a pomocou kefy, gumového valčeka alebo špachtle na vyhladenie tapiet vytlačte nahromadené vzduchové bubliny spod tapety, od stredu smerom k okrajom.

5. Dokončovanie práce:

Spoje tapiet k sebe nepriliehajú alebo sa vlnia? Ak áno, jednoducho ich vyhlaďte valčekom na vyhladenie rohov a spojov / okrem reliéfnych tapiet/. Ak chcete , aby boli tapety čím skôr suché, pracujte pri optimálnej izbovej teplote 18-20 Ć. Vyhnite sa vysokým teplotám a prievanu.