Kvalitné tapety pre skrášlenie Vášho domova

O tapetách

TAPETY NA STENU

Najnovšie trendy pre moderné bývanie predstavujú tapety na stenu. Obrovskou výhodou interiérových tapiet je, že sú dodávané v rolkách a po nanesení na stenu nie sú nutné žiadne úpravy — dizajn  steny je hotový.

Ako si vybrať tapetu

Výber materiálu, farby a vzorkovania tapety je potrebné urobiť s náležitou starostlivosťou, aby bola izba po tapetovaní príjemná a poskytovala priateľskú atmosféru obyvateľom bytu, či pracovníkom v kancelárii.

Tapety na stenu delíme podľa materiálu na

Označenie tapiet

Veľmi dôležité je aj výrobné číslo alebo inak povedané číslo šarže tapety. Podľa nej sa dá ľahko spoznať, či všetky rolky boli rovnako vyrobené.

Výpočet spotreby tapety:

Nikdy nepočítajte spotrebu tapiet na metre štvorcové!

NIE JE TO TAK AKO PRI MAĽOVANÍ !!!

Pri stanovovaní množstva tapety musíme poznať výšku steny a súčet šírok jednotlivých stien, respektíve plochu osadenú oknami a dverami. Vo všeobecnosti by sa malo nakúpiť približne o 10% viac tapiet ako je reálne potrebné, počítajúc so stranami pri vystrihovaní tapety na mieru. Je dôležité, aby ste si zakúpili rolky tapiet z jednej výrobnej série, lebo jednotlivé šarže sa môžu od seba farebne odlišovať.

Pri kúpe tapety na stenu je potrebné sa riadiť pravidlom – 3x meraj a raz kupuj. Dôležité je vedieť, že tapety na stenu sa vyrábajú podľa stanovenej normy európskych rozmerov:

Rolka = 10,05m x 0,53m

Počet rolí na miestnosť s výškou od:

Počet rolí na miestnosť s výškou od

PAPIEROVÉ TAPETY

Papierové tapety na stenu sú najstaršie vyrábané druhy, do ktorých sa zahŕňajú tapety vyrábané z pretláčaného, razeného a tlačeného papiera.

Lepidlo sa nanáša priamo na tapetu / tapeta sa nechá napučáť cca 10min./, z tohto dôvodu menia svoj rozmer.

Kvalita papierovej tapety  sa hodnotí podľa hmotnosti materiálu:

VINYLOVÉ

TEXTILNÉ

VLIESOVÉ

Vliesové tapety na stenu predstavujú dokonalosť, jednoduchosť a ľahkú aplikáciu zároveň.

Vliesové tapety na stenu patria medzi najnovší a najmodernejší druh tapety. Názov “vliesové tapety an stenu” pochádzajú z nemeckého slova “Vlies”. Pre ich výrobu sa používa jednostranne impregnovaný vlákninový nosný materiál, ktorý je tvorený prevažne z buničiny a textilných vlákien spojených spojivom. Tým je dosiahnutá maximálna rozmerová stabilita vliesové tapety na stenu.

TAPETY ZO SKLENÝCH VLÁKIEN

ŠPECIÁLNE